Zlecasz usługi transportowe?

Międzynarodowy transport samochodowy oraz spedycja wydają się być najpopularniejszą, najtańszą a zarazem najbezpieczniejszą metodą przewozu różnego rodzaju ładunków. Przewozimy wszelakie towary począwszy od pojazdów aż po produkty paletowe i spożywcze. Czy wiecie jednak dokąd trafiają nasze produkty? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule!


Transport towarów Olsztyn – co powinieneś wiedzieć o działalności firm transportowych w tym mieście?

Największe przedsiębiorstwa działające w branży spedycji i transportu skupiają się w dużych aglomeracjach. Trudno się temu dziwić jeśli weźmiemy pod uwagę ilość potencjalnych zamówień od rodzimych klientów. Z naszych informacji, które gromadziliśmy przez wiele lat działalności na olsztyńskim rynku wynika, że klienci zagraniczni oraz polscy są szczególnie zainteresowani:

 • przewozem ładunków ADR;
 • przewozem osób oraz mienia prywatnego;
 • przewozem wielkogabarytowym;
 • przewozem samochodów;
 • przewozem materiałów budowlanych;
 • przewozem maszyn rolnych;
 • przewozem maszyn i pojazdów innych niż samochody i urządzenia rolnicze.

Zanim nawiążesz współpracę z firmą zastanów się jaki dokładnie interesuje Cię transport. Olsztyn to jedno z większych miast w Polsce, dlatego też tutejszy rynek szybko potrafi zweryfikować nieuczciwych wykonawców. W naszej firmie każdego dnia realizowane są zlecenia na dziesiątki zleceń zarówno w kraju, jak i za granicą. Także transport w samym regionie warmińsko-mazurskim daje nam duże pole do popisu.

Jak nawiązać współpracę z firmą oferującą transport?

Olsztyn, jak już wspomnieliśmy jest miastem stanowiącym jedno z największych skupisk firm transportowych. Nie wszystkie jednak mogą pochwalić się obszerną ofertą świadczonych usług. Istotnym jest więc sprawdzenie kilku ważnych czynników:

 • czy firma oferuje transport jedynie w regionie warmińsko-mazurskim?
 • Czy firma posiada flotę pojazdów dostosowaną do przewozu konkretnych ładunków?
 • Czy cennik usług na tle uśrednionych stawek rynkowych nie jest zawyżony, ani zaniżony?
 • Czy pracownicy firmy posiadają odpowiednie doświadczenie w swoim zawodzie i dysponują stosownymi uprawnieniami?

Do jakich krajów transportujemy najczęściej?

Szeroko rozumiana spedycja rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie. Rosyjskie embargo wprowadziło nam jednak mnóstwo ograniczeń, dlatego też obecnie nasze rodzime produkty najczęściej trafiają na rynek niemiecki, włoski, angielski oraz francuski. Przewożone produkty zaliczyć można do różnych kategorii. Jeśli jednak interesuje Cię przewóz ładunków ADR dowiedz się czy przedsiębiorstwo, z którym chcesz nawiązać współpracę przestrzega obowiązujących w konwencji zapisów.

Standardy usług wymagane przez klientów

Klienci firm oferujących transport z roku na rok stają się coraz bardziej wymagający. Doskonale wiedzą, że płacąc za usługę mają prawo wymagać zachowania najwyższych standardów obsługi. Również my, jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku wiemy jak zaspokoić potrzeby naszych zleceniodawców.

Przewożąc towary za granicę musimy mieć świadomość, że obowiązują nas nie tylko polskie przepisy. To rolą przedstawiciela działu spedycji jest dopilnowanie, aby każdy etap współpracy przebiegał w sposób prawidłowy i bezpieczny zarówno dla firmy, jak i klienta zlecającego czy odbiorcy. Niewiele osób wie, że to właśnie spedycja oraz logistyka są odpowiedzialne za płynność procesu transportowego.

Wysyłasz towary poza granice Europy?

W związku z konwencją ADR, która obowiązuje w większości jedynie europejskie kraje nie wszyscy przedsiębiorcy zgodzą się na przewóz towarów poza granice Europy. Zanim więc złożysz zamówienie dokładnie sprawdź czy Twój wykonawca może prawnie świadczyć interesujące Cię usługi. W wyniku licznych nowelizacji zachodzących na rynku branża transportowa w każdym kraju obejmowana jest przez przepisy, które są przestrzegane w sposób nad wyraz rygorystyczny.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomógł Ci w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Leave a Comment

*

*

*Required fields Please validate the required fields